Kto z Państwa już zna, a kto chciałby dowiedzieć się czegoś o tym zabiegu?

A zatem… Co to jest piaskowanie zębów?

Otóż.. piaskowanie pozwala oczyscić zęby z osadu i nieestetycznych przebarwień powstałych np.u palaczy czy osób pijących dużo kawy (sama zaliczam się również do tej drugiej grupy ☕🙈 wiec chętnie siadam na fotel jako pacjent)
Piaskowanie jest często uzupełnieniem zabiegu usunięcia kamienia nazębnego czyli skalingu oraz zalecane jest przed zabiegiem wybielania zębów oraz u osob noszących aparaty ortodontyczne i u osób ze stłoczeniami zębów.
Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w pełnym reżimie sanitarnym w jednorazowych maseczkach, rękawiczkach jednorazowych. Wszystkie przedmioty, z którymi styka się pacjent są zdezynfekowane.

Na czym polega zabieg?

Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnej piaskarki, która pod ciśnieniem i przy użyciu odpowiedniej ilości wody rozpyla na zębach drobny proszek. Użyty proszek z wodą są odsysane w czasie zabiegu za pomocą ssaka.

Czy piaskowanie zębów jest bolesne?

Jest to zabieg bezbolesny a jedynie osoby bardzo wrażliwe mogą odczuwać lekki dyskomfort w postaci podrażnienia dziąseł w czasie i krótkotrwale po zabiegu. W trakcie zabiegu pojawia sie w ustach słonawy smak piasku.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu piaskowanie?

Nie wykonuje się go u osób uczulonych na składniki preparatu stosowanego w czasie zabiegu
Nie wykonuje się go gdy występują owrzodzenia, rany czy stany zapalne w j. ustnej oraz u osób np. z astma bądź innymi zaburzeniami czynności płuc.

Zabieg piaskowania można wykonywać co kilka miesięcy.
Po zabiegu piaskowania zęby pozbawione są osadów oraz przebarwień powstałych wskutek palenia czy picia kawy czyli w naturalny sposób są jaśniejsze.

Polecamy pakiet higienizacji -skaling, piaskowanie i fluoryzacja!!!!

Zdrowe dziąsła i zęby bez osadów to klucz do pięknego uśmiechu, a każde leczenie powinno być poprzedzone instruktażem higieny i zabiegami higienizacji.
Same zabiegi higienizacji powinny być regularnie wykonywane przynajmniej raz w roku a nawet co pół roku.

Zapraszamy do umawiania sie na zabieg!